רישוי לסירה, כושר שייט מי צריך את זה ? קצת סדר בבלאגן

https://www.youtube.com/watch?v=gHM2LsiwDXk

מוזמנים לצפות בסרטון
בכול זאת אכתוב כאן בקצרה את העניין, כושר שייט זה כמו רישיון רכב שיש לכל בעל רכב, הרישוי מבוצע על ידי גוף שנקרא רספ”ן רשות ספנות ישראל ואחראי על כל הכלים הימיים בשטח ישראל. עד 2013 היה ניתן להשתמש במנוע חשמלי ללא רישוי אך מאז ועד היום יש צורך ברישוי כושר שייט לכל כלי ממנוע בכל סוג של מנוע חיצוני לסירה המונע בדלק, חשמל או כל אמצעי אחר. כדי לקבל כושר שייט לכלי שלכם אתם נדרשים לעמוד בכמה תנאים.

שרכשתם את הכלי ויש לכם חשבונית קנייה או העברת בעלות מבעלים קודמים, במידה ואין לכם חשבונית קנייה כל העסק טיפה מורכב יותר ( אני התייאשתי מלנסות).
הכלי המדובר נמצא בכלים שרספן מאשרת לרשום אותו. לאחר הפנייה לרספן עם המסמכים הנדרשים יונפק לכם מספר לכלי וישלח אליכם אגרה לשלם עבור הרישוי בסביביות 400 ש”ח לשנתיים לכלים קטנים, תצטרכו לעשות ביטוח צד ג’ לכלי ולאבזר את הכלי בציוד הנדרש לכושר שייט, מטף, מראה, נר עשן, עוגן עם חבל 80 מטר לים ו 40 מטר לכנרת וערכת עזרה ראשונה. רק לאחר מכן תוכלו לגשת לטסט לכלי אצל בוחן מוסמך

שימו לב שוב כל כלי ממנוע לא משנה מה גודל המנוע מצריך רישוי לכלי וכושר שייט, לא להתבלבל עם עד 6 כ”ס לא מצריך רישיון משיט, על זה נדבר בהמשך…

 

לפוסט הזה יש 4 תגובות

 1. גם אם המנוע הוא עד 6 כוח סוס צריך רישיון משיט?

  1. לא רישיון משיט צריך לכלי עם מנוע מעל 6 כוח סוס, כושר שיט כל כלי צריך, אלה שני רשיונות נפרדים, עם אתה רוצה לדוג מהכלי זה מצריך עוד רישיון לדיג ספורטיבי.

 2. האם צריך רישוי או כושר שייט לקיאק בלי מנוע רק פדלים ומשוטים

  1. לא אין צורך ברישוי כושר שייט לקיאק או סירה ללא מנוע.
   אם רוצים לדוג צריך רישיון דיג ספורטיבי אישי.
   את הרישיון הזה עושים און ליין.
   בלינק הזה
   https://survey.gov.il/he/Fishing_license

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
שלחו הודעה
צרו קשר
רוצה מידע על הפלגות דייג או השכרת קיאקים ?